Vas Vármegyei Szakképzési Centrum

OM kód: 203062 | 9700 Szombathely, Rohonci út 1.

Vas Vármegyei SzC Gépipari és Informatikai Technikum

HírekKözérdekű adatokCLASSROOMKRÉTA

Kedves Látogatóink!

Iskolánkban az oktatást és nevelést két fő tényező határozza meg: a hagyományok tisztelete és a folyamatos megújulásra való törekvés.

Több mint 70 évesek vagyunk, képzéseink közül a gépészet egyidős az iskolával, az informatikaoktatás több mint 30 éves, az elektronika-elektrotechnika pedig 2020 óta színesíti az ágazati palettánkat. Történhet bármilyen változás az oktatásban, egy dolog biztos: a Gépipariban, ahogy eddig is, ezután is minőségi képzést nyújtunk diákjaink számára!

A tanórák jól felszerelt tantermekben, laborokban és saját tanműhelyünkben zajlanak, jól képzett oktatóink irányításával. Figyelünk arra, hogy diákjaink megkapják a képességeiknek megfelelő oktatást, legyen az a felzárkóztatás vagy a tehetséggondozás területén. Számos versenyen indulnak tanulóink, akik mindig bizonyítják tudásukat, és kiváló eredményeket érnek el.

Nagylétszámú iskola vagyunk, és kiemelten fontosnak tartjuk, hogy diákjaink jól is érezzék magukat nálunk! Nagy hagyománnyal rendelkező programokat szervezünk tanulóinknak: számtalan belföldi és külföldi kirándulást, gólyaavatót, diáknapot, gyár- és üzemlátogatásokat, sítáborokat.

Sikeresen pályázunk különböző projektekben, úgymint a Határtalanul Program (Felvidék, Vajdaság, Erdély) vagy az Erasmus+, melynek keretén belül több diákcsoportunk töltheti többhetes szakmai gyakorlatát külföldön (Olaszország, Németország, Ausztria).

Az „Esélyt a gépiparisoknak” Alapítványunk nemcsak a nehezebb sorsú diákjainkat segíti, hanem ösztöndíjjal és emlékéremmel erősíti a Gépiparihoz való tartozást is. Diáksport Egyesületünk pedig az egészség megőrzésében működik közre.

Vas Vármegyei Szakképzési Centrum

Vas Vármegyei SzC Gépipari és Informatikai Technikum

9700 Szombathely, Rohonci út 1.

Telefon: +3694505300

E-mail: gepipari@gepipari.edu.hu